Rafael Nadal poddał się leczeniu stopy

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.tennisnet.com, foto: AFP

Rafael Nadal zmaga się z kontuzją lewej stopy od długiego czasu, a w ostatnich miesiącach uraz uniemożliwił mu grę na najwyższym poziomie. Hiszpan poinformował kibiców o leczeniu, które przeszedł w Barcelonie kilka dni temu.

– Nie komunikowałem się z Wami za pośrednictwem mediów społecznościowych przez jakiś czas. Byłem w Barcelonie z moim sztabem i zespołem medycznym, aby poddać się leczeniu stopy. Przez kilka dni będę odpoczywać, a przez kilka tygodni nie będę mógł trenować.

Teraz 20-krotny triumfator imprez wielkoszlemowych jest już w domu, w trakcie regeneracji. Porusza się o kulach. – Dziękuję wszystkim za wsparcie – zakończył Hiszpan.

Nadal zmagał się z problemami z lewą stopą przez całą karierę. W tym sezonie uraz dał mu się we znaki podczas Roland Garros. Ból okazał się na tyle silny, że były lider rankingu zmuszony był zrezygnować z występu na Wimbledonie i igrzyskach olimpijskich.

Hiszpan wrócił do gry w sierpniu w Waszyngtonie. Po pokonaniu Jacka Socka w trzech setach, w trzeciej rundzie przegrał z Lloydem Harrisem. Niedługo po tym poinformował kibiców o zakończeniu sezonu.

To nie pierwszy raz, kiedy tenisista z Majorki musiał zrezygnować z występów w drugiej części sezonu. 35-latek często przedwcześnie kończył rok, aby wyleczyć kontuzje i w pełni zregenerować się przed startami w Australii.