Rafael Nadal powiedział sakramentalne „tak”

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal, w sobotę 19 października, poślubił swoją wieloletnią partnerkę Marię Franciscę Perellę. Uroczystość odbyła się w XVIII-wiecznej twierdzy La Fortaleza na Majorce, a udział w niej wzięło ponad 300 zaproszonych gości.

Wydarzenie do ostatniej chwili owiane było wielką tajemnicą. Aby uchronić prywatność od medialnego zgiełku, nowożeńcy poprosili gości o zdeponowanie telefonów komórkowych do specjalnych szafek. Wśród zaproszonych nie zabrakło kolegów z kortu, m.in Feliciano Lopeza, Davida Ferrera czy Juana Monaco. Wśród weselników znalazł się także były król Hiszpanii Juan Carlos I.

Co ciekawe, posiadłość w La Fortaleza nie posiada w swoich czeluściach kaplicy, przez co Nadal i jego małżonka potrzebowali specjalnego pozwolenia od biskupa Majorki na udzielenie ślubu właśnie w tym miejscu. Według hiszpańskiego dziennika “As” sakramentalne “tak” padło około pierwszej po południu. Przypomnijmy, że Nadal i Maria Perello poznali się jeszcze za czasów szkolnych, a udany związek tworzą już od przeszło 14 lat. Do zaręczyn doszło w maju ubiegłego roku.