Rafael Nadal przygotowuje się do Australian Open w Melbourne

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Rafael Nadal przebywa w Melbourne i trenuje przed zbliżającym się Australian Open. 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych weźmie jednak najpierw udział w imprezach mniejszej rangi.

Ostatni rok był dla Nadala bardzo trudny. Przede wszystkim mowa tu o kontuzjach oraz porażce w połfinale Roland Garros z Novakiem Dźokoviciem. Tak naprawdę jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo, czy Hiszpan rozpocznie rok występami w Australii. Po powrocie z pokazowego turnieju w Abu Zabi (Nadal przegrał tam z Shapovalovem i Murrayem) uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Na szczęście fani Rafy mogą spać spokojnie, ponieważ 35-latek dotarł już do Melbourne i przygotowuje się do Australian Open. Tenisista z Majorki zanim przystąpi do wielkoszlemowej rywalizacji, weźmie udział w turnieju rangi ATP 250 rozgrywanym w tym samym mieście. Pierwszym jego rywalem będzie Amerykanin Marcos Giron lub jeden z kwalifikantów.

Co więcej, Nadal zgłosił się również do turnieju deblowego. Hiszpan wystartuje w parze ze swoim młodszym rodakiem Jaume Munarem. Ich rywalami w pierwszej rundzie będą reprezentanci gospodarzy Marc Polmans i Alexei Popyrin.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rafa Nadal (@rafaelnadal)