Rafael Nadal trenował w Barcelonie

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal wciąż boryka się z problemami zdrowotnymi, które wykluczają go z udziału w turniejach. W środę 37-latek pojawił się na korcie w Barcelonie, gdzie już w przyszłym tygodniu odbędzie się impreza ATP 500. Po treningu tenisista z Majroki zamieścił wpis na mediach społecznościowych, w którym wyraził nadzieję na jak najszybszy powrót do gry z najlepszymi. 

W ubiegłym tygodniu Nadal podjął decyzję o wycofaniu się z rywalizacji w Monte Carlo. Nieobecność reprezentanta Hiszpanii na pierwszym europejskim turnieju ATP Masters 1000 wzbudziła obawy. Jak sam podkreślał, nie czuł się w pełni gotowy do powrotu i wciąż odczuwał dyskomfort podczas serwowania. Zwycięzca 22 turniejów wielkoszlemowych przebywa obecnie w Barcelonie, gdzie od 15 kwietnia rywalizować będą najlepsi tenisiści świata. Obecność Nadala w stolicy Katalonii została przyjęta przez wielu z entuzjazmem.

Po odbytym treningu Hiszpan zamieścił wpis w mediach społecznościowych. – Witam z Barcelony. Pierwsza sesja treningowa…z nadzieją, że spędzę tu dni przed rozpoczęciem turnieju. – napisał. Jestem tutaj, aby zobaczyć, jak to się potoczy… z chęcią spróbowania gry. Będę was informował. Co ważne, chcę zaznaczyć, że nie potwierdzam swojej gry w imprezie, tylko mam taką nadzieję. Zobaczymy – zakończył Rafa.

Nadal powiedział w rozmowie dla telewizji Movistar, że problemy z mięśniami brzucha towarzyszą mu od styczniowego pobytu w Australii. Hiszpan wziął wtedy udział w turnieju w Brisbane, w trakcie którego się wycofał. Następnie podjął decyzję o opuszczeniu Australian Open. Zawodnik pochodzący z Majorki zapowiedział jednak, że jego powrót jest możliwy w przyszłym tygodniu lub podczas turnieju w Madrycie. Celem Rafy jest jak najlepsze przygotowanie się do majowego Roland Garros.

Mam pewne problemy do rozwiązania. Rzeczywistość jest taka, że w tej chwili nie jestem w stanie sprawić, abym był gotowy do rywalizacji – zaznaczył Hiszpan. Pod względem personalnym wszystko jest w porządku. (…) Nie wykluczam niczego, nawet obecności w Barcelonie, czy Madrycie. W tej chwili nie jestem jednak w stanie tam zagrać z powodu problemów fizycznych. – dodał Nadal.

Jak wynika z wypowiedzi Hiszpana, obecność w Barcelonie wciąż nie przesądza o jego grze w zbliżających się turniejach. Pozostaje trzymać kciuki za to, aby jak najszybciej uporał się z problemami uniemożliwiającymi udział w imprezach.