Recman

Rafael Nadal wznawia treningi

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: digibet.info, foto: AFP

Jest już niemal przesądzone, że Rafael Nadal na początku przyszłego tygodnia nareszcie wróci do treningów. Taką nowiną z mediami podzielił się Toni Nadal, wujek i trener tenisisty.

26-letni zawodnik nie pojawił się na korcie od 28 czerwca, kiedy to sensacyjnie przegrał z Lukasem Rosolem w 2. rundzie Wimbledonu. Jak się potem okazało, Hiszpan jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku z Czechem uskarżał się na problemy z lewym kolanem. Wskutek urazu Nadal stracił drugą połowę sezonu, opuszczając m.in. Igrzyska Olimpijskie w Londynie czy US Open.

Hiszpan zapowiedział parę tygodni temu, że nie wróci na kort, dopóki nie będzie przekonany, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku. Wiele wskazuje na to, że ten moment w końcu nastał.

W następnym tygodniu wracamy na kort, taki jest plan – oznajmił w czwartek Toni Nadal. – Wszystko układa się dobrze, ale lekarz powiedział, że musimy wzmocnić ścięgna, i na tym właśnie pracujemy – dodał opiekun tenisisty.

Powrót do treningów oznacza, iż Hiszpan najprawdopodobniej wystartuje w turnieju pokazowym w Abu Zabi, który rozegrany zostanie pod koniec roku, a następnie weźmie udział w zmaganiach w Dausze, którymi rozpocznie 2013 r. Potem wystartuje w Australian Open, gdzie przed rokiem dotarł do finału.

Dzisiaj rozpoczyna się finał Pucharu Davisa, w którym Hiszpanie, obrońcy tytuł, zmierzą się z Czechami w praskiej O2 Arenie. Gdyby Nadal był w pełni sił, najpewniej pełniłby rolę lidera ekipy z Półwyspu Iberyjskiego – jak to zwykł czynić w poprzednich latach.

On układa sobie kalendarz fizycznych treningów tak, by być w domu podczas meczów – powiedział trener tenisisty.

Forbet