Rajski podzielił los Leśniak

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour

Maciej Rajski nie obroni złotego medalu zdobytego przed rokiem w Gliwicach. W sobotę lepszy okazał się Daniel Michalski, który w finale zmierzy się z Pawłem Ciasiem. U kobiet o zwycięstwo zagrają Anastazja Szoszyna i Stefania Rogozińska-Dzik.

Ubiegłoroczny triumfator mistrzostw Polski dobrze rozpoczął półfinałowe spotkanie i wygrał pierwszego seta 6:3. Odpowiedź reprezentanta WKT Mera była jednak miażdżąca, bo w drugiej partii nie oddał rywalowi ani jednego gema. W decydującej odsłonie pojedynku Michalski okazał się lepszy o jedno przełamanie i po raz pierwszy w karierze awansował do finału seniorskich mistrzostw Polski.

Finałowym rywalem zawodnika ze stolicy będzie Paweł Ciaś, który bez straty seta poradził sobie z Karolem Drzewieckim.

O tytuł mistrzowski u kobiet zagrają Anastazja Szoszyna i Stefania Rogozińska-Dzik. Turniejowa „jedynka” poradziła sobie z Anną Hertel, a warszawianka po wyeliminowaniu Marty Leśniak poszła za ciosem i pewnie pokonała Julię Oczachowską.

W sobotę zapadły również rozstrzygnięcia w grach podwójnych. U mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Kacper Żuk i Jan Zieliński, którzy pokonali Grzegorza Panfila i Pawła Ciasia. U kobiet najlepsze okazały się Weronika Falkowska i Marty Kubka, które w finale nie dały żadnych szans Darii Kuczer i Anastazji Szoszynie. Panfil i Szoszyna połączyli siły w grze mieszanej i powetowali sobie niepowodzenia w finałach debla. W decydującym meczu w grze mieszanej okazali się lepsi od Aleksandry Jeleń i Krzysztofa Wetoszki.

Mistrzostwa Polski odbywają się w ramach Lotos PZT Polish Tour