Rakietą w koronawirusa – tenisiści zbierają fundusze na środki ochrony osobistej dla medyków

/ Redakcja , źródło: Materiał promocyjny, foto: Rakietą w koronawirusa

Wystartowała akcja pod hasłem „Rakietą w koronawirusa”. Zaangażowali się w nią światowej sławy polscy tenisiści i tenisistki, m.in. Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. Celem zbiórki jest zebrać 500 tys. złotych na sprzęt ochronny dla personelu medycznego. Zakupione zostaną maseczki, rękawiczki, przyłbice i kombinezony. Trafią one do najbardziej potrzebujących szpitali w całej Polsce.

 Zbiórka „Rakietą w koronawirusa” powstała z inicjatywy Sandry Zaniewskiej, byłej polskiej tenisistki, a obecnie trenerki. – Na bieżąco obserwuję sytuację w polskich szpitalach. Najbardziej palący problem to brak środków chroniących lekarzy. Dlatego chciałam zaangażować swoje środowisko do wspólnego zbierania funduszy na ten cel – tłumaczy Sandra Zaniewska. – Zgłosiłam się z prośbą o pomoc do Fundacji Sensoria. Wspólnie zorganizowaliśmy „Rakietą w koronawirusa” – dodaje inicjatorka akcji.

W zbiórkę zaangażowali się polscy tenisiści: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Łukasz Kubot, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Magda Linette, Iga Świątek, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa oraz Paulina Kania. Sportowcy zachęcają do wsparcia polskich medyków m.in. w swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Zbiórka odbywa się z pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Jej celem jest uzbierać 500 tysięcy złotych (a może nawet więcej) na podstawowe środki ochrony dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i sanitariuszy. Jako pierwsze zostaną zamówione przyłbice, maseczki z filtrami FFP3 i FFP2, kombinezony i rękawiczki. Sprzęt trafi do placówek zmagających się z największymi deficytami sprzętowymi. Wiadomo już, że jako pierwsze będą to Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, Szpital Miejski im. Jana Pawła w Rzeszowie oraz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie. Zostały również uruchomione zgłoszenia dla szpitali, które chciałyby otrzymać sprzęt. Środki ochrony musimy zamówić jak najszybciej. Jeśli uda nam się uzbierać pieniądze do końca marca, zamówienie będzie u nas w pierwszej połowie kwietnia – informują organizatorzy. – Chcemy to jeszcze raz podkreślić, teraz walczymy nie tylko z koronawirusem, ale również z czasem!

Organizator zbiórki, Fundacja Sensoria, od 5 lat prowadzi akcje mające na celu pomoc potrzebującym. Prowadzi kampanię „BohaterON – włącz historię!”, która zapewnia pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz „Rakoobrona”, która zajmuje się profilaktyką onkologiczną. Fundacja jest również zaangażowana w działania związane z walką z  COVID-19. Prowadzi „Społeczną zbiórkę na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem – liczy się czas!”.

Organizatorzy podkreślają, że każda przekazana złotówka ma sens i ogromną wartość. Proszą też o udostępnianie informacji o „Rakietą w koronawirusa”. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/a8vmmn

 

Rakieta w koronawirusa