Ranking ATP. Awans Hurkacza, Alcaraz coraz wyżej

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz po osiągniętym ćwierćfinale w Mutua Madrid Open awansował o dwie lokaty w rankingu ATP i został sklasyfikowany na 12. pozycji. Natomiast triumfator hiszpańskiej imprezy, Carlos Alcaraz, zajmuje już szóste miejsce w zestawieniu.

Hurkacz mógł zaliczyć występ w Madrycie do całkiem udanych. Ćwierćfinał w prestiżowym turnieju rozgrywanym na nawierzchni ziemnej to naprawdę niezły wynik zwłaszcza, że Polaka ograł dopiero Novak Dżoković. Wrocławianin otrzymał nagrodę w postaci awansu w rankingu ATP. 25-latek przesunął się o dwie lokaty – z 14. na 12.

Na najwyższe miejsce w dotychczasowej, dość krótkiej karierze awansował Carlos Alcaraz. Fenomenalny 19-latek zwyciężył w Mutua Madrid Open, ogrywając trzech najwyżej rozstawionych tenisistów w turnieju – Novaka Dżokovicia, Rafaela Nadala i Alexandra Zvereva. Młody Hiszpan został sklasyfikowany na szóstej pozycji, a jeżeli dalej będzie rozwijał się w takim tempie, to niedługo możemy zobaczyć go nawet na szczycie.

To jednak nie koniec zmian w top 10. Nieznacznie swoje pozycje poprawili Andriej Rublow i Felix Auger-Aliassime, którzy zajmują odpowiednio 7. i 9. miejsce. O dwie lokaty spadł natomiast Matteo Berrettini, a o trzy Casper Ruud. Włoch jest aktualnie ósmym, a Norweg dziesiątym tenisistą globu. Warto także wspomnieć o sporych awansach Duszana Lajovicia, Davida Goffina, Lorenzo Musettiego i Benjamina Bonziego. Wszyscy przesunęli się w górę o kilkanaście pozycji.