Ranking ATP. Awans Hurkacza w singlu i życiówka w deblu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Tylko do jednej zmiany doszło w najnowszym rankingu ATP. Awans zanotował Hubert Hurkacz, który ma za sobą udany tydzień we francuskim Metz.

W minionym tygodniu 24-letni polski tenisista sięgnęła po podwójne – zarówno w singlu jak i w deblu – mistrzostwo w imprezie rangi ATP 250 w Metz. Punkty, jakie otrzymał za singlowy triumf, sprawiły, że przesunął się z 13. pozycji na 12. Tym samym Polak jest coraz bliżej top 10 oraz wyrównania swej najwyżej, jedenastej, pozycji w rankingu. Druga rakieta Polski, Kamil Majchrzak, to wciąż 125. tenisista świata.

Czołowi tenisiści świata albo odpoczywali, albo wystąpili w Pucharze Lavera, za który nie ma punktów do rankingu. Tym samym nie doszło do żadnych zmian. Zmienił z kolei lokatę mistrz imprezy w Nur-Sułtanie – Soon Woo Kwon, który jest obecnie 57. zawodnikiem świata. Przed nim sklasyfikowany jest jego finałowy rywal James Duckworth.

Sukces w grze podwójnej sprawił, że w rankingu deblowym najlepszy polski tenisista jest na najwyższej 47. pozycji w karierze. Jego partner z imprezy w Metz to nowa 103. rakieta tego zestawienia. Z kolei dwa „oczka” niżej znajduje się Szymon Walków, z którym u boku Zieliński w tym tygodniu wystąpi w challengerze w Orleanie.