Ranking ATP. Awans Hurkacza, życiowy ranking Opelki

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Reilly Opelka zadebiutował w niedzielę w finale imprezy rangi ATP Masters 1000, a w konsekwencji odnotował znaczący awans w klasyfikacji ATP. O jedną pozycję w górę przesunął się Hubert Hurkacz. W czołowej dziesiątce nie doszło do żadnych zmian.

Hubert Hurkacz bardzo dobrze zaprezentował się w rozgrywanym w zeszłym tygodniu turnieju w Toronto. Polak zaszedł do ćwierćfinału, gdzie po niesamowicie wyrównanym spotkaniu przegrał z późniejszym zwycięzcą, Daniiłem Miedwiediewem. Dobry występ naszego reprezentanta ma odzwierciedlenie w najnowszym zestawieniu. Hurkacz awansował o jedno miejsce i plasuje się na 12. lokacie w rankingu ATP. Dotychczas najwyżej w karierze był on 12 lipca, gdy po osiągnięciu półfinału Wimbledonu znalazł się na 11. miejscu.

Reilly Opelka nie zdołał wprawdzie pokonać wicelidera rankingu, Daniiła Miedwiediewa, w finale w Toronto, lecz to on odnotował najbardziej wyraźny awans wśród czołowych zawodników. Amerykanin przesunął się o 9 oczek i jest aktualnie 23. tenisistą świata. Miedwiediew pozostaje na drugiej pozycji, tuż za Novakiem Dżokoviciem.

Na najwyższe miejsce w karierze awansował także James Duckworth. Australijczyk rozpoczynał kanadyjski tysięcznik od eliminacji, a dotarł do trzeciej rundy turnieju głównego, pokonując po drodze Jannika Sinnera. Dzięki temu znalazł się na 69. miejscu w najnowszym zestawieniu.

Mały awans odnotowali też Kamil Majchrzak i Kacper Żuk, którzy sklasyfikowani są obecnie na odpowiednio 115. oraz 173. miejscu.