Ranking ATP. Awans Majchrzaka, w czołówce bez zmian

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Kamil Majchrzak awansował o 14 miejsc w najnowszym zestawieniu ATP. Jest to efekt dobrego występu Polaka w challengerze w Szczecinie. Duży skok zanotował też Benjamin Bonzi, który wygrał szóstego challengera w tym sezonie. Z kolei Hubert Hurkacz zachował lokatę w Top 15 i pozostaje 13. tenisistą na świecie. 

Kamila Majchrzak jako pierwszy polski zawodnik znalazł się w finale szczecińskiego challengera. Piotrkowianin po zaciętej walce uległ Zdenkowi Kolarzowi. Występ w całym turnieju, mimo końcowej porażki, był bardzo udany. Dzięki niemu podopieczny Joakima Nystroma awansował o 14 oczek i plasuje się aktualnie na 125. lokacie. Najlepszym polskim tenisistą pozostaje Hubert Hurkacz. Wrocławianin, obecnie zajmujący 13. pozycję w rankingu ATP, wraca w tym tygodniu do rywalizacji w głównym cyklu. „Hubi” został rozstawiony z numerem jeden w imprezie rangi ATP 250 w Metz. Polak cały czas walczy o udział w ATP Finals, więc punkty zdobyte w Moselle Open mogą okazać się bardzo cenne.

Top 3 polskich zawodników zamyka Kacper Żuk, który zanotował spadek o 6 pozycji (aktualnie 168. miejsce). Warto odnotować także duży skok Pawła Ciasia w klasyfikacji. 27-latek urodzony w Gdańsku dotarł do ćwierćfinału challengera w Szczecinie i awansował o 127 lokat (obecnie 513. miejsce).

Wielkie powody do zadowolenia ma Benjamin Bonzi. Francuz okazał się najlepszy w challengerze w Rennes w ubiegłym tygodniu. Był to czwarty z rzędu wygrany turniej tej rangi przez 25-latka z Nimes, a ogólnie w tym sezonie już szósty. Dzięki tym sukcesom Bonzi zanotował ogromny skok w zestawieniu na przestrzeni 12 miesięcy. Podopieczny Lionela Zimblera plasuje się aktualnie na 61. pozycji, a rok temu był jeszcze 227. zawodnikiem na świecie. W tym tygodniu skoczył o 15 oczek. O tyle samo lokat awansował też James Duckworth. Australijczyk wygrał challengera w Stambule i obecnie zajmuje 65. miejsce, co jest jego życiowym wynikiem.

W czołowej „dziesiątce” nie doszło do żadnych zmian. Liderem pozostaje Novak Dżoković, którego przewaga nad drugim Daniiłem Miedwiediewem jeszcze się zwiększyła. Nastąpiło to za sprawą utraty punktów przez Rosjanina za triumf w Sankt Petersburgu w 2019 roku. Top 3 rankingu ATP zamyka Stefanos Tsitsipas.