Ranking ATP. Awans Miedwiediewa, Karacew w Top 50

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew awansował o jedną pozycję w najnowszym zestawieniu tenisistów. Finalista Australian Open 2021 zajmuje aktualnie trzecie miejsce. Ogromny skok z kolei zanotował jego rodak, Asłan Karacew. Rosjanin przesunął się 72 lokaty i zadebiutował jednocześnie w Top 100 i Top 50 rankingu ATP.

Daniił Miedwiediew osiągnął drugi finał wielkoszlemowy. Drugi raz schodził z kortu pokonany, ale wynik ten pozwolił mu na awans do Top 3 rankingu i zamianę miejsc z Dominikiem Thiemem. Trzecie miejsce to najlepsza lokata w karierze moskwianina. Rosjanin miał szansę na objęcie fotela wicelidera zestawienia, ale żeby tak się stało, musiał wygrać finał z Novakiem Dżokoviciem. Serb jednak nie dał szans Miedwiediewowi i umocnił się na pozycji lidera rankingu. Już wiadomo, że Serb pobije rekord Rogera Federera w największej liczbie tygodni spędzonych na szczycie.

Od 2005 roku nie było innego tenisisty w Top 2 poza Dżokoviciem, Nadalem, Federerem i Murray’em. Od 16 lat nikt spoza „Wielkiej Czwórki” nie przełamał bariery dwóch najwyższych miejsc w rankingu.

Z kolei Asłan Karacew, który w debiucie wielkoszlemowym dotarł aż do półfinału, zanotował ogromny awans w klasyfikacji. Przed startem w Australian Open 2021, najwyższą pozycją Rosjanina była 111. lokata. Dzięki świetnemu występowi w Melbourne Karacew przesunął się o 72 oczka i zajmuje aktualnie 42. miejsce w rankingu ATP. 27-latek mieszkający w Moskwie zadebiutował jednocześnie w Top 100 i Top 50. Poza Miedwiediewem i Karacewem, „życiowy” ranking w najlepszej „setce” osiągnął też Casper Ruud. Norwego to obecnie 24. tenisista na świecie.

Jeśli chodzi o Polaków to Hubert Hurkacz zachował 30. lokatę. Z kolei Kamil Majchrzak spadł o jedną pozycję i zajmuje aktualnie 110. miejsce. Top 3 naszych reprezentantów zamyka Kacper Żuk na 241. miejscu. Z kolei Michał Dembek, który w ubiegłym tygodniu zdobył pierwszy tytuł na zawodowych kortach, przesunął się o 66 oczek i plasuje się obecnie na 580. pozycji w rankingu ATP.