Ranking ATP. Awanse Tsitsipasa i Zvereva, Hurkacz bliżej pierwszej dziesiątki

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: AFP

W ostatnim tygodniu najlepsi tenisiści rywalizowali w Wiedniu i Bazylei. Wyniki tych turniejów znalazły odbicie w najnowszym rankingu ATP.

Zawody w Austrii i Szwajcarii miały rangę ATP 500, a kibice mogli w nich zobaczyć wielu przedstawicieli pierwszej dziesiątki. Mistrz z Wiednia – Jannik Sinner zachował status czwartej rakiety świata, ale powiększył przewagę nad piątym w klasyfikacji Andriejem Rublowem.

Za plecami Rosjanina usadowił się Stefanos Tsitsipas, który – dzięki półfinałowi osiągniętemu w tym samym turnieju – wyprzedził Holgera Rune. Miejscami zamienili się także Alexander Zverev i Taylor Fritz. Amerykanin jest obecnie dziesiąty, a Niemiec plasuje się jedno „oczko” wyżej.

Swoje konsekwencje dla rankingowego układu miała także rywalizacja o tytuł w Bazylei. Jej zwycięzca, czyli Félix Auger-Aliassime nie poprawił swojej – dziewiętnastej – pozycji, ponieważ – udanie – bronił tytułu z zeszłego roku. Kanadyjczyk uchronił się za to przed znaczącym spadkiem. Dotychczasową lokatę zachował także jego finałowy rywal – Hubert Hurkacz. Nasz reprezentant wciąż jest jedenasty, ale zmniejszył dystans do Taylora Fritza.

Jednocześnie należy podkreślić, że Polak mocno poprawił swoje notowania w wyścigu do Turynu. Wrocławianin jest w nim dziewiąty, ale nie wiadomo, jak na jego start w Paryżu wpłynie uraz, jakiego doznał podczas finału w Szwajcarii.

W dalszych rejonach klasyfikacji wyraźne awanse odnotowali Włosi. Matteo Arnaldi jest w tym tygodniu 41 (pięć miejsc w górę), zaś jego rodak Lorenzo Sonego 46. Drugi z zawodników z Italii poprawił się o sześć pozycji.

Jeśli chodzi o pozostałych tenisistów z naszego kraju, to najlepszy z nich ponownie jest Daniel Michalski. 23-latek spadł w tym tygodniu o 15 lokat i jest 276. Swoje dotychczasowe miejsce poprawił za to Maks Kaśnikowski, który został 288 zawodnikiem świata. Daleko za kolegami plasuje się Kacper Żuk, zajmujący 371 pozycję.