Ranking ATP. Berrettini z „życiówką”, Hurkacz bez zmian

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Matteo Berrettini, triumfator z Budapesztu, awansował na 37. miejsce w najnowszym zestawieniu. Z kolei Hubert Hurkacz zachował swoją lokatę, a Kamil Majchrzak zanotował spadek o kilka pozycji.

Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie Hungarian Open, ale nie miało to wpływu na jego miejsce w najnowszym zestawieniu. Polak stracił pięć punktów i nadal plasuje się na 52. pozycji. Kamil Majchrzak natomiast spadł ze 121. miejsca na 129.

Najbliższe plany startowe wrocławianina to eliminacje do turnieju rangi Masters 1000 w Madrycie, z kolei piotrkowianin wystartuje w challengerze w Ostrawie.

Dominic Thiem, który wygrał imprezę w Barcelonie, umocnił się na piątej pozycji w rankingu. Stefanos Tsitsipas nie obronił punktów za zeszłoroczny finał w stolicy Katalonii. Tym samym spadł o dwa miejsca i zamyka pierwszą „dziesiątkę”. Liderem cały czas pozostaje Novak Dżoković, którego przewaga powiększyła się, po tym, jak Rafael Nadal nie obronił tytułu w Barcelonie.

Zwycięzca z Budapesztu, Matteo Berrettini awansował o 18 oczek, co plasuje go na 37. pozycji. Jest to życiowy wynik Włocha. Filip Krajinović, który dotarł do finału w stolicy Węgier też ma powody do zadowolenia, bo ponownie zawitał do Top 100 i aktualnie zajmuje 77. miejsce (awans o 28 pozycji).
 


Wyniki

NULL