Ranking ATP. Debiut Zielińskiego w czołowej „setce” deblistów

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Hubert Hurkacz zachował miejsce w najlepszej „dziesiątce” singlistów, w której doszło do dwóch zmian. Z kolei z debiutu w Top 100 zestawienia deblistów może cieszyć się Jan Zieliński.

Hubert Hurkacz pozostał na 10. miejscu w najnowszym notowaniu ATP. Niewiele zabrakło, a Polak wyprzedziłby Dominika Thiema, któremu odjęto punkty za triumf w Wiedniu w 2019 roku. Austriak spadł na 9. pozycję i ma 27 punktów przewagi nad wrocławianinem. Triumfator US Open 2020 zawdzięcza ją dopisaniu punktów za rezultat osiągnięty podczas Erste Bank Open w 2020 roku. Możliwe więc, że już w przyszłym tygodniu Hurkacz zanotuje najwyższą lokatę w karierze i tym samym będzie najwyżej notowanym polskim singlistą w historii.

To jednak będzie zależało od występu „Hubiego” w stolicy Austrii, a także od wyników rywali, którzy gonią światową czołówkę. Najbardziej może Polakowi zagrozić Jannik Sinner. Włoch prezentował świetną formę w ubiegłym tygodniu w Antwerpii, gdzie sięgnął po piąty triumf w karierze i to w dodatku bez straty seta. 20-latek z Półwyspu awansował na 11. miejsce w rankingu, co jest jego najlepszym wynikiem. Z „życiówki” może też cieszyć się Casper Ruud. Norweg wyprzedził Thiema i od poniedziałku jest ósmym tenisistą świata.

Drugą rakietą Polski pozostał Kamil Majchrzak. Piotrkowianin przesunął się ze 119. na 118. pozycję. Top 3 Polaków zamyka Kacper Żuk. 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego awansował o sześć oczek i zajmuje aktualnie 163. miejsce.

Wielkie powody do radości ma Jan Zieliński. Warszawianin zadebiutował w Top 100 zastawienia deblistów i jednocześnie dołączył w tym gronie do Łukasza Kubota (22. lokata) i Huberta Hurkacza (44. lokata). W tym tygodniu Zieliński wystąpi w parze z Szymonem Walkówem w challengerze w Ismaning. Polski duet został rozstawiony z numerem 2.