Ranking ATP. Duży awans Majchrzaka, czołówka trzyma się mocno

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Najnowszy ranking ATP z pewnością sprawił mnóstwo radości Kamilowi Majchrzakowi. Polski tenisista awansował w nim ze 104. na 82. pozycję. Natomiast w czołówce zestawienia nie doszło do istotnych zmian.

Kamil Majchrzak może zaliczyć ostatni tydzień do bardzo udanych. 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego triumfował w challengerze rozgrywanym w południowokoreańskim Busan. Polski tenisista nagrodę otrzymał nie tylko w postaci zdobycia tytułu, ale również sporego awansu w rankingu ATP – ze 104. na 82. pozycję. Wzrost o 22 lokaty względem poprzedniego zestawienia to najlepszy rezultat w tym tygodniu spośród zawodników aktualnie znajdujących się w czołowej setce globu.

Hubert Hurkacz pozostał na jedenastym miejscu z minimalną stratą do zamykającego top 10, Taylora Fritza. Amerykanin spadł z dziewiątej na dziesiątą pozycję kosztem Felixa Augera-Aliassime. Co ciekawe, to jedyna zmiana, która zaszła w ścisłej czołówce rankingu ATP. Liderem pozostaje Hiszpan Carlos Alcaraz, drugi jest jego rodak Rafael Nadal, a skład podium uzupełnia Norweg Casper Ruud.