Ranking ATP. Duży awans Żuka, Hurkacz utrzymał pozycję

Kacper Żuk awansował o 40 pozycji w rankingu ATP i uplasował się na 172. miejscu w najnowszym zestawieniu. Debiut w top 20 odnotował Jannik Sinner. W klasyfikacji deblistów życiówki poprawili Szymon Walków i Jan Zieliński.

Kacper Żuk wygrał w niedzielę pierwszy turniej rangi challenger. Polak pokonał Francuza Mathiasa Bourgue’a w finale imprezy w Splicie. W konsekwencji nasz reprezentant osiągnął 172. lokatę w rankingu ATP. W zestawieniu deblistów życiówki poprawili natomiast mistrzowie turnieju deblowego w Chorwacji, Szymon Walków i Jan Zieliński. Wrocławianin uplasował się na 125. pozycji, a warszawianin zajął 175. lokatę.

Finalista tegorocznej edycji Miami Open, Jannik Sinner, awansował na 19. miejsce w rankingu. Włoch po raz pierwszy znalazł się w najlepszej dwudziestce klasyfikacji. 19-latek jest drugim najmłodszym tenisistą w Top 100, po notowanym na 87. pozycji Lorenzo Musettim. Skok o dziesięć oczek wykonał Alejandro Davidovich Fokina. Hiszpan osiągnął ćwierćfinał imprezy w Monte Carlo, a w konsekwencji zadebiutował w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych zawodników na świecie.

W czołowej dziesiątce doszło do jednej zmiany. Finalista Rolex Monte-Carlo Masters, Andriej Rublow, wyprzedził Rogera Federera i zajmuje siódmą pozycję. Szwajcar spadł natomiast na ósme miejsce. Mistrz zawodów w Monako, Stefanos Tsitsipas, utrzymał piątą lokatę. Grek przesunął się jednak o trzy oczka w ATP Race to Turin i został liderem tego notowania.

Hubert Hurkacz wciąż zajmuje szesnaste miejsce w rankingu ATP i piąte w zestawieniu najlepszych singlistów sezonu. Spadek o sześć oczek w klasyfikacji ATP odnotował Kamil Majchrzak. Piotrkowianin jest obecnie 123. tenisistą świata.