Ranking ATP. Dżoković i Shelton na prowadzeniu

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Miniony tydzień nie przyniósł żadnych istotnych zmian w rankingu singlistów. W pierwszej dziesiątce nie było jakichkolwiek roszad, a w drugiej Zverev stracił dwa miejsca na rzecz Tiafoe oraz Carreno Busty. Jakie rozstrzygnięcia mogą przynieść aktualnie rozgrywane turnieje?

Wśród zawodników z top 20 zobaczymy na kortach w Dallas Taylora Fritza oraz Francesa Tiafoe. W Montpellier grają z kolei Holger Rune oraz Jannik Sinner. Biorąc pod uwagę, że są to imprezy rangi ATP 250, wielkich roszad nie będzie. Fritz niezależnie od wyniku zamieni się miejscem z Auger-Aliassimem i wskoczy na 7. pozycję, ale więcej nie wskóra. Nawet jeśli wygra, będzie 200 punktów za Nadalem.

Inaczej jest w przypadku Tiafoe. Jeśli Amerykanin wygra turniej w Dallas, może przeskoczyć Karena Chaczanowa, który zajmuje aktualnie 13. pozycję. Niezależnie od wszystkiego, liderem pozostanie Novak Dżoković, a Hubert Hurkacz utrzyma 10. pozycję. Kolejni aktywni Polacy to dopiero trzecia setka – Kacper Żuk (264.) oraz Daniel Michalski (273.). Zawieszony pozostaje Kami Majchrzak (121.).

Inaczej mają się sprawy w rankingu Next Gen Race, przeznaczonym dla młodych zawodników w wieku do 21. lat. Aktualnie prowadzi wyraźnie Ben Shelton, który po fenomenalnym występie w Australii ma 380 punktów. Drugi jest wspominany Holger Rune, który bierze dział w zawodach w Montpellier. Jeśli duńczyk wygra, wyprzedzi Amerykanina i obejmie prowadzenie. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest 20-letni Szymon Kielan z Łodzi (48T).