Ranking ATP. Hubert Hurkacz poza top 10, nowa deblowa jedynka coraz bliżej

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz wypadł z czołowej dziesiątki najlepszych tenisistów świata. Jego miejsca zajął Jannik Sinner i jest to jedyna zmiana w top 20 rankingu ATP. Również o jedną pozycję zmieniło się miejsce w rankingu Kamil Majchrzaka.

W ubiegłym tygodniu najlepszy polski tenisista rywalizował we francuskim Metz. Jednak z imprezą pożegnał się po meczu 1/2 finału, a tym samym nie obronił zdobytego rok wcześniej tytułu. To sprawiło, że w najnowszym notowaniu najlepszych tenisistów świata Hubert Hurkacz przesunął się z miejsca 10 na pozycję 11. Jego miejsce w czołowej dziesiątce zajął Jannik Sinner. Liderem rankingu wciąz pozostaje Carlos Alcaraz, a podium uzupełniają Casper Ruud i Rafael Nadal.

Druga rakieta Polski, czyli Kamil Majchrzak, przesunął się z miejsca 118 na 119. Z kolei na pozycji 244. znajduje się Kacper Żuk. Wkrótce może natomiast nastąpić zmiana jeżeli chodzi o deblową rakietę numer jeden w Polsce. Jan Zieliński, który w weekend razem z Hugo Nysem sięgnęli po tytuł w Metz, trac obecnie do najwyżej klasyfikowanego polskiego deblisty, Huberta Hurkacza, tylko dwa punkty. Wrocławianin to 37. deblista globu.