Ranking ATP. Humbert i Darderi z awansami, Hurkacz bez zmian

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: AFP

Poprzedni tydzień obfitował w kortowe emocje. Odbyły się w nim między innymi trzy turnieje rangi ATP 250, których wyniki wpłynęły na kształt męskiego rankingu.

Przypomnijmy, że najlepsi tenisiści świata mieli okazję rywalizować w Marsylii, Dallas i Cordobie. We Francji tytułu nie obronił Hubert Hurkacz, ale nie wpłynęło to na jego pozycję w zestawieniu i nadal jest w nim ósmy. Niewielki awans zanotował za to zwycięzca tych zawodów, czyli Ugo Humbert. Reprezentant gospodarzy poprawił się o trzy lokaty i jest 18.

Nieco wyżej, bo na 14 pozycji, znajduje się Tommy Paul. Sukces w Dallas pozwolił mu na ruch o jedno miejsce w górę klasyfikacji. Dużo spektakularniejszy awans wywalczył Włoch Luciano Darderi. Niespodziewany triumfator imprezy w Cordobie zyskał aż 60 lokat i jest obecnie 76 tenisistą świata. Tuż za jego plecami znajduje się Yoshihito Nishioka, który poprawił się o sześć miejsc.

Jeśli chodzi o spadki, to warte odnotowania są nowe pozycje Sebastiana Baeza i Duszana Lajovicia. Półfinalista z Cordoby, który był mistrzem w zeszłym roku, stracił cztery lokaty i jest 30, zaś Serb osunął się z 53 na 58 miejsce.

Pozostali reprezentanci Polski zanotowali mniejsze lub większe awanse. Maks Kaśnikowski poprawił się o cztery „oczka” i jest 267, zaś Daniel Michalski zyskał jedno miejsce, co oznacza, że zajmuje 285 lokatę. Niewielki sukces zanotował również Kamil Majchrzak, który przeskoczył o jedno miejsce w górę i jest 801.