Ranking ATP. Humbert i Norrie z „życiówkami”, awans Majchrzaka

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Ugo Humbert po wygraniu turnieju w Halle awansował o sześć pozycji i osiągnął życiowy wynik w rankingu ATP. Z kolei Cameron Norrie, który dotarł do finału na kortach Queen’s Clubu, zadebiutował w Top 40. Kamil Majchrzak, dzięki dobremu występowi w Nottingham, jest coraz bliżej pierwszej „setki”. 

Kamil Majchrzak w ubiegłym tygodniu rywalizował w challengerze w Nottingham. Polak dotarł do finału imprezy, gdzie zatrzymał go dopiero Alex Bolt w trzech setach. Dzięki temu występowi piotrkowianin skoczył w rankingu o siedem miejsc i plasuje się aktualnie na 105. pozycji. Z kolei lokata Huberta Hurkacza nie uległa zmianie i pozostaje on 17. tenisistą na świecie. Zmieniło się natomiast miejsce wrocławianina w zestawieniu deblowym. „Hubi” wraz z Felixem Auger-Aliassime’em dotarli do finału w Halle, a to pozwoliło Polakowi na awans o dziesięć oczek. Hurkacz jest obecnie 63. deblistą świata.

W czoówce rankingu ATP nie zaszły żadne zmiany. Więcej roszad było z kolei w dalszej części klasyfikacji. Ugo Humbert odniósł największy sukces w karierze, wygrywając turniej ATP 500 w Halle i tym samym awansował z 31. na 25. miejsce. Jest to życiowy wynik Francuza. Takim osiągnięciem może pochwalić się też Cameron Norrie. Brytyjczyk dotarł do finału imprezy na kortach Queen’s Clubu i dzięki temu w najnowszym zestawieniu przesunął się o siedem oczek i zadebiutował w Top 40. 25-latek urodzony w Johannesburgu zajmuje obecnie 34. pozycję.

Poza Humbertem i Norrie’em „życiówki” w Top 100 zanotowali także: Casper Ruud (14. lokata), Lorenzo Musetti (58. lokata), Marcos Giron (65. lokata) i Carlos Alcaraz (75. lokata).