Ranking ATP. Hurkacz bez zmian, Majchrzak wypadł z top 100

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz utrzymał pozycję, a Kamil Majchrzak przesunął się o pięć miejsc w dół w najnowszym notowaniu rankingu ATP. Mimo przegranej w niedzielnym finale na pozycji lidera umocnił się Novak Dżoković.

Podczas tegorocznego Rolanda Garrosa po rekordowy trzynasty tytuł na paryskich kortach sięgnął Rafael Nadal. Mimo zwycięstwa punktowa strata Hiszpana do serbskiego lidera zwiększyła się do 1890 punktów. W top 10 rankingu pojawiło się dwóch debiutantów. Na ósmym miejscu jest Diego Schwartzman, z kolei dwie pozycje niżej znajduje się Andriej Rublew.

Do udanych startów tegorocznego Rolanda Garrosa nie zaliczą polscy tenisiści. Zarówno Hurkacz, jak i Majchrzak przegrali mecze pierwszej rundy. Taki obrót spraw spowodował, że pierwsza rakieta Polski utrzymała 31. pozycję w najnowszym notowaniu ATP. Z kolei drugi tenisista naszego kraju z miejsca 100. przesunął się na 105. Hurkacz walczy w tym tygodniu o rankingowe punkty w turnieju ATP Tour 250 w Kolonii, a Majchrzak rywalizuje na Sardynii.

Z czołowej dziesiątki rankingu deblistów wypadł natomiast Łukasz Kubot. Polak i jego brazylijski partner Marcelo Melo zajmują aktualnie ex aequo 12. miejsce.