Ranking ATP. Hurkacz bez zmian, Majchrzak z awansem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz utrzymał pozycję, jaką zajmował w poprzednim notowaniu rankingu ATP. O jedną lokatę w górę przesunął się drugi tenisista Polski, Kamil Majchrzak. Żadna zmiana nie zaszła w top 10 notowania.

System liczenia punktów powrócił jakiś czas temu do 52-tygodniowego okresu rozliczeniowego. Wskutek tego zawodnicy tracą punkty, które znajdowały się na koncie dłużej niż rok. Jednak nie spowodowało to żadnych zmian w światowej czołówce tenisistów.

Także nie zmienił swej pozycji w notowaniu Hubert Hurkacz. Pierwszy tenisista Polski już wcześniej stracił punkty za zwycięstwo w Winston Salem, więc wciąż pozostaje 13. rakietą świata. O jedno „oczko” w górę przesunął się za to Kamil Majchrzak. Drugi tenisista Polski przebrnął przez eliminacje i wystartuje w US Open. Jest to o tyle ważna misja, że w kolejnym notowaniu rankingu ATP zostaną mu odpisane punkty za 3. rundę w Nowym Jorku z 2019 roku i zwycięstwo w challengerze w Prosciejowie rok. Zatem, jeżeli chce utrzymać miejsce na początku drugiej setki, musi uzyskać dobry rezultat na kortach USTA Bille Jean King Tennis Center.

Zmieniły się lokaty zawodników, którzy bardzo dobrze radzili sobie w tygodniu poprzedzającym ostatnią w tym sezonie lewą Wielkiego Szlema. Zwycięzca imprezy w Winston-Salem Ilja Iwaszka zajmuje rekordowe 53. miejsce. Z kolei triumfator challengera w Warszawie, Camilo Ugo Carabelli, to od dziś. 249. tenisista świata. Finalista z USA, Mikael Ymer, zajmuje pozycję 72., a przeciwnik Carabelllego, Chorwat Nino Serdarusić, to nowa rakieta numer 247.