Ranking ATP. Hurkacz coraz bliżej Top 50, awans Kubota

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Dzięki znakomitemu występowi podczas BNP Paribas Open, Hubert Hurkacz awansował na 54. miejsce w rankingu. Z kolei Dominic Thiem wyrównał „życiówkę” i jest aktualnie 4. tenisistą na świecie. W klasyfikacji deblistów lokatę poprawił natomiast Łukasz Kubot.

Hubert Hurkacz zachwycił tenisowy świat w ubiegłym tygodniu w Indian Wells. Polak dotarł do pierwszego w karierze ćwierćfinału turnieju rangi Mastres 1000, pokonując po drodze m.in. Keia Nishikoriego i Denisa Shapovalova, a przegrał dopiero z samym Rogerem Federerem. Taki wynik pozwolił wrocławianinowi awansować o 13 oczek i obecnie zajmuje on 54. miejsce w zestawieniu tenisistów. Z kolei Kamil Majchrzak poprawił się o jedną lokatę i aktualnie jest 154. tenisistą na świecie.

Jeśli chodzi o czołową „dziesiątkę”, to zaszły w niej niewielkie zmiany. Najbardziej znaczącą jest powrót Dominica Thiema na 4. miejsce. Tym samym Austriak wyrównał życiowy ranking. Zawdzięcza to triumfowi w Indian Wells. Z kolei Juan Martin Del Potro, który nie bronił tam tytułu, spadł o 3 oczka i jest obecnie 8. zawodnikiem świata. Liderem pozostaje Novak Dżoković.

Udany turniej ma za sobą także Łukasz Kubot. Polak w parze z Marcelo Melo osiągnął finał BNP Paribas Open. Dzięki temu nasz reprezentant awansował z 8. na 5. pozycję w rankingu deblistów.