Ranking ATP. Hurkacz i Majchrzak tak wysoko jeszcze nie byli

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak awansowali na najwyższe miejsca w karierach w najnowszym rankingu ATP. Tak wysokie lokaty Polaków to efekt bardzo dobrej gry w ostatnich dwóch tygodniach.

Hubert Hurkacz ma za sobą bardzo dobry marzec. Po tym, jak w Miami dotarł do trzeciej rundy rywalizacji, w najnowszym zestawieniu najlepszych tenisistów świata zajmuje 52 miejscem. W porównaniu do poprzedniego notowania jest to awans o dwie pozycje. Awans o 24 „oczka” zanotował z kolei Kamil Majchrzak. Piotrkowianin co prawda nie zdołał przejść eliminacji drugiego z marcowych turniejów rangi Masters 1000 w Stanach Zjednoczonych, ale sięgnął po pierwszy w karierze tytuł w imprezie rangi challenger we francuskim Saint Brieuc. Dzięki otrzymanym 80 punktom przesunął się z pozycji numer 154 na 130.

Pięciu zawodników z top 10 rankingu zmieniło pozycje w najnowszym notowaniu. Miejscami zamienili się Roger Federer, numer cztery zestawienia, i Dominic Thiem. Awans o dwa „oczka”, na ósme miejsce, stał się udziałem Stefanosa Tsitsipasa, który wyprzedził Juana Martina del Potro i finalistę Miami Open 2019 – Johna Isnera.

Fotel lidera wciąż należy do Novaka Dżokovicia, który po zwycięskim Australian Open nieco obniżył loty. Drugie miejsce zajmuje Rafael Nadal, a trzecie Alexander Zverev. 

Najlepszym deblistą świata jest natomiast Mike Bryan. Łukasz Kubot zajmuje czwarte miejsce i traci do lidera niespełna cztery tysiące punktów.