Ranking ATP. Hurkacz i Majchrzak z „życiówkami”, Tsitsipas w Top 10

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak zanotowali najwyższe miejsca w karierze w najnowszym zestawieniu tenisistów. W Top 10 zadebiutował natomiast Stefanos Tsitsipas. Z kolei Roger Federer powrócił do najlepszej „czwórki”.

Hubert Hurkacz ma za sobą jeden z najbardziej udanych tygodni w dotychczasowej karierze. Dotarł on do ćwierćfinału Dubai Duty Free Tennis Championships, po drodze pokonując m.in. Keia Nishikoriego. Z uwagi na to, że była to impreza rangi ATP 500 zyskał aż 90 punktów, co pozwoliło mu na awans o 10 pozycji. Tym samym wrocławianin jest obecnie 67. zawodnikiem na świecie.

„Życiówkę” poprawił też Kamil Majchrzak. Piotrkowianin, po osiągnięciu trzeciej rundy w challengerze w Indian Wells, skoczył ze 158. na 155. miejsce.

W czołowej „dziesiątce” również nastąpiło kilka zmian. Przede wszystkim zadebiutował w niej Stefanos Tsitsipas. Grek jest aktualnie najmłodszym tenisistą w Top 10 oraz pierwszym zawodnikiem z rocznika 1998, któremu udało się przekroczyć barierę najlepszej "dziesiątki". Z kolei Roger Federer, dzięki setnemu triumfowi w karierze, awansował na 4. lokatę, co jest ważne w kontekście zbliżającego się BNP Paribas Open i rozstawień w tym turnieju.

Jeśli chodzi o pozostałych zwycięzców z ubiegłego tygodnia, to mogą oni się pochwalić znaczącymi skokami. Nick Kyrgios (najlepszy w Acapulco) awansował o 39 pozycji i zajmuje aktualnie 33. miejsce, a Guido Pella (najlepszy w Sao Paulo) osiągnął życiowy ranking i plasuje się tuż za Australijczykiem.

Pozostałymi tenisistami, którzy zanotowali najwyższe lokaty w karierze są m.in. Laslo Dżjere (32 ATP), Cameron Norrie (48 ATP) czy Christian Garin (72 ATP).