Ranking ATP. Hurkacz najwyżej w karierze!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz został triumfatorem Miami Open 2021. Dzięki temu osiągnięciu Polak będzie zajmował 16. miejsce w najnowszym zestawieniu. To najwyższa lokata wrocławianina w karierze. 

Hubert Hurkacz odniósł największy sukces w karierze, triumfując w Miami Open 2021. Jest on pierwszym polskim zwycięzcą turnieju rangi Masters 1000. W finale Polak pokonał Jannika Sinnera 7:6(4), 6:4.

Już po ćwierćfinale wiadome było, że wrocławianin poprawi „życiówkę” w rankingu ATP. Z każdym wygranym meczem Hurkacz osiągał coraz wyższą pozycję w live rankingu. W najnowszej klasyfikacji tenisistów Polak będzie 16. zawodnikiem świata. Oznacza to, że dzięki triumfowi w Miami, „Hubi” awansuje o 21 lokat i zadebiutuje w Top 20. Do tej pory najlepszym rezultatem wrocławianina w rankingu było 28. miejsce. A Miami Open 2021, podopieczny Craiga Boyntona zaczynał jako 37. tenisista na świecie.

Tym samym Hurkacz jest coraz bliżej osiągnięcia Jerzego Janowicza, który w sierpniu 2013 roku zajmował 14. miejsce w zestawieniu ATP.

Najlepszą pozycję w karierze zanotuje także Jannik Sinner. Włoch będzie 22. zawodnikiem globu, awansując o 9 oczek.