Ranking ATP. Hurkacz wróci do trzeciej dziesiątki

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz wygrał turniej w Delray Beach, dzięki czemu zainkasował 250 punktów do rankingu ATP. Nagroda pozwoli mu wyprzedzić sześciu rywali i po niespełna pięciu miesiącach wrócić do czołowej trzydziestki notowania najlepszych tenisistów świata. 

Nasz reprezentant najlepiej jak tylko mógł rozpoczął zmagania w 2021 roku. W Delray Beach wywiązał się z roli faworyta we wszystkich czterech pojedynkach i sięgnął po drugie trofeum w karierze. W finale pokonał 6:3, 6:3 Sebastiana Kordę. Relację z tego pojedynku przeczytacie TUTAJ.

Za turniejowe zwycięstwo Hurkacz otrzyma 250 rankingowych punktów. Pozwolą mu one wyprzedzić sześciu rywali i awansować na 29. miejsce. Tak wysoko polski tenisista nie był notowany od sierpnia ubiegłego roku.

Hurkacz najwyżej sklasyfikowany był na 28. pozycji. Po australijskiej części sezonu jest więc spora szansa na to, że wrocławianin poprawi ,,życiówkę”. W Australii nasz reprezentant wystąpi w dwóch turniejach. Najpierw w jednej z dwóch równolegle rozgrywanych imprez rangi ATP 250, a następnie w Australian Open.

Punkty zdobyte w Delray Beach przyczynią się również do tego, że zostanie rozstawiony w australijskiej lewie Wielkiego Szlema. Jeśli do rozpoczęcia tego turnieju nie wycofa się żaden wyżej notowany tenisista, Hurkacz wystąpi z numerem ,,26″ przy nazwisku.