Ranking ATP. Hurkacz wyprzedzi Federera

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Francesa Tiafoe i awansował do czwartej rundy imprezy ATP 1000 w Indian Wells. Taki wynik Polaka sprawia, że z top 10 rankingu ATP wypadnie Roger Federer.

Przed dwoma laty najlepszy obecnie polski tenisista zadebiutował w imprezie BNP Paribas Open. Dotarł wtedy do 1/4 finału, a jego pogromcą okazał się Roger Federer. W tym roku podczas Wimbledonu Polak zrewanżował się rywalowi. Był to jak dotąd ostatni pojedynek Szwajcara w głównym cyklu. Od lipca bowiem leczy powracającą kontuzję.

Z kolei nasz tenisista bardzo dobrze sobie radzi na kortach Indian Wells Tennis Garden. Pokonał już dwóch rywali i jest w czwartej rundzie. Taki wynik sprawił, że w wirtualnym rankingu ATP znajduje się na dziesiątej pozycji. Czy miejsce utrzyma po zakończeniu imprezy, jeszcze nie wiadomo. Jednak już teraz jest pewne, że w najnowszym notowaniu najlepszych tenisistów świata, w czołowej dziesiątce zabraknie Rogera Federera. Szwajcar znajdzie się poza 10 po raz pierwszy od 10 stycznia 2017 roku.