Ranking ATP. Nadal śrubuje rekord, Hurkacz wraca do czołowej trzydziestki

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz powrócił do czołowej 30 rankingu ATP po zwycięstwie w turnieju rangi ATP 250 w Delray Beach.  Kolejny, rekordowy tydzień w top 10 zestawienia najlepszych tenisistów świata rozpoczął z kolei Rafael Nadal.

W listopadzie tenisista z Majorki wyprzedził w zestawieniu tenisistów zajmujących miejsce w czołowej dziesiątce rankingu najlepszych tenisistów świata Jimmiego Connorsa. Amerykanin w top 10 przebywał przez 789 tygodni. Od tamtej pory Hiszpan, były lider rankingu ATP, śrubuje to osiągnięcie i właśnie rozpoczął tydzień numer 800 wśród dziesięciu najlepszych tenisistów świata. Liderem zestawienia jest Novak Dżoković.

Do czołowej trzydziestki notowania powrócił z kolei Hubert Hurkacz. Przesunięcie się z pozycji 35. na 29. nasz najlepszy obecnie tenisista zawdzięcza zwycięstwu w turnieju ATP 250 w Delray Beach. Obecnie wrocławianin przebywa w Australii i przechodzi obowiązkową kwarantannę przed rozpoczynającym się 8 lutego Australian Open.

Minimalne spadki zanotowali natomiast nasi pozostali czołowi tenisiści. O jedno „oczko” w dół, na 108. miejsce, przesunął się Kamil Majchrzak, który tak jak Hurkacz przebywa już na Antypodach. Tenisistą numer 267, spadek o pięć pozycji, jest z kolei Kacper Żuk.