Ranking ATP. Niewielki spadek Hurkacza, Isner ponownie w Top 30

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, którzy ostatnio rywalizowali w Igrzyskach Olimpijskich, zanotowali niewielkie spadki w rankingu. Z kolei John Isner, po triumfie w Atlancie, awansował o pięć pozycji i ponownie zajmuje miejsce w Top 30. 

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a turniej ten nie jest punktowany do rankingu ATP. W najnowszym zestawieniu wrocławianin spadł o jedną pozycję, natomiast piotrkowianin o dwie. Najlepszy obecnie polski tenisista zajmuje 13. lokatę. Polaka wyprzedził Casper Ruud, który w ostatnich tygodniach imponuje formą, a w niedzielę triumfował w Kitzbuhel. Dzięki temu Norweg plasuje się aktualnie na 12. miejscu, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Majchrzak natomiast jest teraz 116. zawodnikiem na świecie.

Inny triumfator turnieju rangi ATP 250 z minionego tygodnia, John Isner awansował o pięć oczek i zajmuje obecnie 30. miejsce. Amerykanin ostatni raz znajdował się w Top 30 zestawienia w marcu tego roku. Isner w finale w Atlancie pokonał Brandona Nakhasimę, który zanotował jeszcze większy awans. Skoczył o 26 lokat plasując się na 89. pozycji. Jednocześnie jest to jego debiut w Top 100.

Z kolei Ruud w finale w Kitzbuhel okazał się lepszy od Pedro Martineza. Hiszpan dzięki temu wynikowi od poniedziałku jest 76. tenisistą świata (awans o 21 miejsc). Rodak Martineza, Bernabe Zapata Miralles triumfował natomiast w challengerze w Poznaniu. 24-latek z Walencji awansował o 11 pozycji i zajmuje obecnie najwyższą, 110. lokatę.