Ranking ATP. Niewielkie zmiany w czołówce, Hurkacz bez zmian

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Novak Dżoković rozpoczął 376. tydzień na fotelu lidera rankingu ATP. Na dwóch kolejnych miejscach zestawienia najlepszych tenisistów świata niezmiennie znajdują się Carlos Alcaraz i Stefanos Tsitsipas, w czołowej dziesiątce doszło do jednej zmiany, a zamyka ją Hubert Hurkacz. 

Najlepszy polski tenisista po występach w Australii powraca w tym tygodniu do rywalizacji na światowych kortach. Wrocławianin jest rozstawiony z numerem „piątym” w imprezie rozgrywanej w Rotterdamie, a zmagania rozpocznie jako dziesiąty tenisista świata. Jedyną zmianą w czołówce jest zamiana miejsc Taylora Fritza, nowy numer siedem rankingu, i Felixa Auger-Aliassime’a. Kanadyjczyk przesunął się o jedno miejsce w dół po tym jak zostały mu odpisane punkty za zeszłoroczny triumf w Rotterdamie.

Swe pozycje w rankingu poprawili z kolei mistrzowie imprez, który odbywały się w ubiegłym tygodniu. Jannik Sinner, czyli najlepszy tenisista zmagań w Montepllier to od dziś 14. tenisista świata. Na miejscu 36. znajduje się mistrz z Cordoby – Sebastian Baez – a tenisistą 58. na świecie jest pierwszy Chińczyk w top 100 rankingu Yibing Wu, który nie miał sobie równych w Dallas.