Ranking ATP. Polacy i czołówka bez zmian

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz nie zmienili swoich pozycji w najnowszym notowaniu rankingu ATP. Zmiany nie zaszły też w top 10 rankingu. Za to na miejsce 32. przesunął się Ugo Humbert. To życiówka Francuza, który w niedzielę cieszył się z wygrania turnieju w Antwerpii. 

W minionym tygodniu najlepsi tenisiści świata rywalizowali o rankingowe punkty w Kolonii i Antwerpii. Za naszą zachodnią granicą najlepszy okazał się Alexander Zverev. Przed tygodniem Niemiec również cieszył się z turniejowego zwycięstwa. Sukcesy sprawiły, że reprezentant gospodarzy umocnił się na siódmej pozycji w rankingu. Z kolei w Belgii zwycięstwo odniósł Ugo Humbert. Otrzymane punkty sprawiły, że reprezentant „trójkolorowych” przesunął się z miejsca 38. na 32.

Humbert nigdy wcześniej nie był tak wysoko notowany. Życiówki poprawiło jeszcze trzech innych zawodników z czołowej setki: Jannik Sinner (43.), Alejandro Davidovich Fokina (62.), Marcos Giron (86.).

W Kolonii miał wystąpić Hubert Hurkacz, ale z powodu problemów zdrowotnych musiał się wycofać. To jednak nie wpłynęło na pozycję najlepszego obecnie polskiego tenisisty w rankingu. Wciąż jest 31. tenisistą świata. Z kolei 105. pozycję zachował Kamil Majchrzak.