Ranking ATP. Powrót Nadala na fotel lidera, Hurkacz bez zmian

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Rafael Nadal jest nowym liderem rankingu ATP. Hiszpan, mimo że w Paryżu przegrał w 1/2 finału, zmienił w poniedziałek na pozycji lidera triumfatora Rolex Paris Masters – Novaka Dźokovicia. 

Przed nami tenisowe ostatki, jeżeli chodzi o rywalizację mężczyzn. W niedzielę zakończył się ostatni w tym roku turniej rangi ATP Masters 1000. Zwycięzcą został Novak Dźoković, który mimo to stracił w poniedziałek fotel lidera rankingu ATP na rzecz Rafaela Nadala. Hiszpan w paryskiej hali Bercy walczył o to, by zostać najlepszym tenisistą świata na koniec sezonu. By tak się stało, musiał sięgnąć po tytuł. Ponieważ jednak mu się to nie udało, sprawa tego, kto skończy 2019 rok jako najlepszy tenisista, wciąż jest otwarta. Trzecie miejsce w najnowszym zestawieniu zachował Roger Federer, który po wygranej w Bazylei, wycofał się z występu w Paryżu. Z kolei z top 10 wypadł Karen Chaczanow, który nie obronił tytułu mistrzowskiego.

Najlepszy obecnie polski tenisista, Hubert Hurkacz, zakończył zmagania w sezonie 2019. Wrocławianin w najnowszym rankingu ATP zajmuje 37. pozycję. Drugi z Polaków notowanych w top 100, Kamil Majchrzak, jeszcze rywalizuje o punkty podczas halowego challengera w Bratysławie. Sklasyfikowany na 89. pozycji piotrkowianin chce mieć pewność, że podczas Australian Open 2020 będzie mieć miejsce w drabince turnieju głównego.