Ranking ATP. Rune i Baez w TOP50!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www.atptennis.com, foto: AFP

Holger Rune wygrał turniej ATP 250 w Monachium i po raz pierwszy awansował do najlepszej pięćdziesiątki rankingu tenisistów. Podobnie Sebastian Baez, który triumfował w równolegle rozgrywanych zawodach ATP 250 w Estoril.

Duńczyk po końcowym sukcesie w BMW Open by American Express znalazł się na 45. pozycji zestawienia singlistów. To był szczególny tydzień dla Rune. Na całym dystansie nie przegrał żadnego seta, pokonał Alexandera Zvereva, a w międzyczasie świętował dziewiętnaste urodziny.

Zadowolony z siebie był również Sebastian Baez, który po wygranej w Millennium Estoril Open awansował na 40. lokatę. Młody Argentyńczyk, poza samym zwycięstwem, dopisał ciekawe nazwiska na liście pokonanych.  Joao Sousa, Marin Czilić, Richard Gasquet, Albert Ramos-Vinolas i Frances Tiafoe to wymagający i uznani rywale.

W TOP 10 nie było żadnych zmian, liderem pozostał Novak Dżoković. Podobnie w przypadku Polaków – nadal mamy dwóch reprezentantów w czołowej setce. Huber Hurkacz jest czternasty, a Kamil Majchrzak osiemdziesiąty.