Ranking ATP. Spadek Hurkacza, awans Majchrzaka

/ Tomasz Górski , źródło: https://www.atptour.com/, foto: AFP

Ostatnie notowanie przed US Open nie przyniosło wielkich zmian. W Top 20 nastąpiła jedna roszada. Duży awans zanotował Raonic oraz Murray. Natomiast trzy pozycje stracił Hubert Hurkacz. 

Najnowszy ranking przyniósł spadek Huberta Hurkacza o trzy miejsca. Nasz najlepszy zawodnik zajmuje 33. pozycję. Lepsze nastroje może mieć Kamil Majchrzak. Tenisista z Piotrowa Trybunalskiego przesunął się ze 108. na 107. miejsce. Jednak zdecydowanie ważniejszy będzie ranking za dwa tygodnie po zakończonym US Open. Wówczas liczymy na pozytywne roszady.

Na samej górze notowania bez zmian. Cały czas prowadzi Novak Dżoković. Na drugim miejscu jest Rafa Nadal, a podium uzupełnia Dominic Thiem. Od dziś miejsce zmienił Roberto Bautist Agut, który wyprzedził Fabio Fogniniego i jest 11.

Duże skoki zanotowali Milos Raonic ( o 12 lokat), Marton Fucsovics (o 18) i Andy Murray (o 19). Szkot plasuje się w drugiej setce na 115. miejscu. Z Top 100 wypadł Roberto Carballes Baena.

W rankingu deblistów prowadzi kolumbijska para Robert Farah i Juan Sebastian Cabal. Łukasz Kubot zanotował spadek i jest obecnie 7.

Teraz przed większością zawodników turniej na kortach Flushing Meadowls i walka o ważne punkty. Za dwa tygodnie może dojść z całą pewnością do dużej liczby przetasowań.