Ranking ATP. Hurkacz niżej niż tydzień temu, życiówki Karacewa i Mussettiego

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Dwóch najwyżej notowanych polskich tenisistów zaliczyło spadek w świeżo opublikowanym rankingu ATP. Największe awanse stały się udziałem trzech tenisistów, o których było głośno w minionym tygodniu.

Asłan Karacew, Lloyd Harris i Lorenzo Mussetti – to ci zawodnicy święcili największe triumfy w karierze podczas ubiegłotygodniowych turniejów w Dubaju i Acapulco. 19-letni Włoch rywalizację w Meksyku rozpoczął od kwalifikacji, a zatrzymał się dopiero w półfinale turnieju głównego. Po drodze pokonał między innymi Diego Schwartzmana, tym samym odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo nad zawodnikiem z top 10 rankingu.

Takie rezultaty sprawiły, że 19-latek z południa Europy awansował o 26 pozycji, na 94. miejsce. Został drugim nastolatkiem w top 100 zestawienia najlepszych tenisistów świata.

Najwyższe pozycje w karierze zajmują również Asłan Karacew i Lloyd Harris. Rosjanin i reprezentant RPA to odpowiednio zwycięzca i finalista Dubai Duty Free Tennis Championships. Wygrana dała Karacewowi debiut w top 30 rankingu. Z kolei zawodnik z Kapsztadu to od tego tygodnia 52. rakieta świata.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich rywalizował Hubert Hurkacz. Najlepszy obecnie polski tenisista zakończył zmagania na 3. rundzie, za co otrzymał 45 punktów. Taki dorobek nie pozwolił jednak tenisiście z Wrocławia utrzymać 35. miejsca i przesunął się o dwie pozycje w dół.

Niżej niż przed tygodniem znajduje się również druga rakieta Polski – Kamil Majchrzak. Piotrkowianin, który przechodzi obecnie rehabilitacje, jest 114. zawodnikiem świata. Nowym polskim nazwiskiem w rankingu ATP jest 17-letni Aleksander Orlikowski. Wnuk Józefa, uczestnika Roland Garros w 1965 roku, zadebiutował w zestawieniu na miejscu numer 1501. W rankingu ITF do lat 18 Orlikowski zajmuje natomiast 21. pozycję.