Ranking ATP. Światowa czołówka jak polscy tenisiści

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Zarówno Hubert Hurkacz, jak i Kamil Majchrzak utrzymali pozycje w najnowszym notowaniu rankingu ATP. Żadne zmiany nie miały także miejsca w światowej czołówce.

Najlepsi tenisiści świata w ubiegłym tygodniu rywalizowali w rozgrywkach w ramach Pucharu Davisa. To sprawiło, że obaj polscy tenisiści utrzymali własne pozycje. Hubert Hurkacz to wciąż 29. tenisista świata. Z kolei Kamil Majchrzak utrzymał miejsce numer 108. Do żadnych zmian nie zaszło również w światowej czołówce. Liderem rankingu wciąż pozostaje Novak Dźoković, który wyprzedza Rafaela Nadala i Dominica Thiema.

W kolejnym rankingu tenisiści stracą punkty za zeszłoroczny występ podczas odwołanego w tym roku z powodu koronawirusa Indian Wells. Pod znakiem zapytania stoi także kolejna wielka impreza – Miami Open.

Warto natomiast odnotować awans Karola Drzewieckiego. Deblista wygrał challengera w Monterrey, dzięki czemu wrócił do drugiej setki rankingu. Zajmuje 170. miejsce i jest drugą rakietą Polski. Wyżej od niego znajduje się tylko Łukasz Kubot, który utrzymał piątą pozycję.