Ranking ATP. Świetne notowania Polaków. Hurkacz siódmą rakietą świata, rekordowy Kaśnikowski

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: AFP

W poniedziałek Jannik Sinner rozpoczął kolejny tydzień panowania w rankingu ATP. Za jego plecami doszło do wielu przetasowań, związanych między innymi z wynikami turniejów ATP w Halle i Londynie. Rekordowo wysoką lokatę zajął tym razem Hubert Hurkacz.

Włoch i Polak zmierzyli się w meczu o tytuł mistrza niemieckiej imprezy. Zwycięstwo pozwoliło reprezentantowi Italii powiększyć dorobek punktowy, a udział w finale dał zawodnikowi z Wrocławia przeskok z dziewiątego na siódme miejsce. To najlepsza pozycja, jaką Hubert zajmował w swojej karierze.

Kolejną zmianą w ramach pierwszej dziesiątki jest niewielki, ale znaczący, awans Novaka Dżokovicia. Serb leczy kontuzję, ale zdołał wrócić na drugie miejsce, bo tytułu w Londynie nie obronił – obecnie trzeci – Carlos Alcaraz.

Swoje notowania poprawili za to inni, najlepsi uczestnicy zmagań na kortach w Queen’s. Ich zwycięzca – Tommy Paul – zbliżył się do pierwszej dziesiątki i jest 12., zaś finalista Lorenzo Musetti zyskał pięć lokat i został 25. tenisistą świata. Zadowolony może być również Zhizhen Zhang. Chińczyk, który w tym tygodniu rywalizował w Halle i dotarł do półfinału, podciągnął się aż o dziewięć miejsc i jest 33.

W nieco innych nastrojach są zapewne Aleksander Bublik i Cameron Norrie. Kazach wypadł z pierwszej dwudziestki i osunął się na pozycję numer 23, a Brytyjczyk stracił pięć lokat i jest 44.

Tydzień był niezwykle udany także dla pozostałych reprezentantów Polski. Maks Kaśnikowski, który wygrał turniej rangi ATP Challenger Tour w Poznaniu, awansował aż o 46 lokat i odzyskał miano drugiej rakiety naszego kraju. Młody tenisista jest w rankingu 184. i nigdy nie był w nim wyżej. Poprawił się także Kamil Majchrzak. Gracz z Piotrkowa Trybunalskiego również zajął lokatę w najlepszej dwusetce. 28-latek jest obecnie 192.