Ranking ATP. Znaczne awanse Garina i Paire’a

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Cristian Garin i Benoit Paire triumfowali w ubiegłym tygodniu. Chilijczyk sięgnął po tytuł w Houston, a Francuz w Marrakeszu. Dzięki temu obaj awansowali o 26 pozycji w rankingu. Z kolei Hubert Hurkacz pozostał na 52. miejscu, natomiast Kamil Majchrzak wyrównał „życiówkę”.

Sezon na mączce rozpoczął się na dobre. W ubiegłym tygodniu zostały rozegrane dwie imprezy rangi ATP Tour. W Houston bezkonkurencyjny okazał się Cristian Garin, który zdobył premierowy tytuł w głównym cyklu. Dzięki temu Chilijczyk zadebiutował w Top 50 rankingu i aktualnie zajmuje 47. miejsce. Chile musiało czekać dziesięć lat na triumf swojego reprezentanta. Ostatnim był Fernando Gonzalez w 2009 roku.

Z kolei w Marrakeszu po zwycięstwo w całym turnieju sięgnął Benoit Paire. Francuz zdobył pierwsze trofeum od czterech lat. Ten triumf pozwolił mu awansować z 69. na 43. miejsce.

Innym dużym awansem może pochwalić się Casper Ruud. Norweg dotarł do finału w Houston. Mimo porażki, zanotował skok o 27 pozycji w górę i obecnie jest 68. tenisistą na świecie.

W czołowej „dziesiątce” nie zaszły żadne zmiany. Cały czas na czele stawki pozostaje Novak Dżoković, który ma sporą przewagę nad Rafaelem Nadalem i Alexandrem Zverevem.

Jeśli chodzi o Polaków, to Hubert Hurkacz nadal zajmuje 52. miejsce, z kolei Kamil Majchrzak awansował o jedno oczko i wyrównał życiowy ranking (130 ATP).