Ranking ATP. Życiówki Majchrzaka i Fogniniego. Hurkacz bez zmian

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zajmuje 52. pozycję w najnowszym rankingu ATP. W czołowej dziesiątce doszło tylko do jednej zmiany miejsc, a na rekordowe miejsce awansował niedzielny triumfator turnieju w Monte Carlo – Fabio Fognini.

Czołówka światowego tenisa mężczyzn w Niedzielę Wielkanocną zakończyła rywalizację podczas pierwszego tegorocznego turnieju Masters 1000 na mączce, w Monte Carlo. Najlepszy obecnie polski tenisista, Hubert Hurkacz zakończył występ na pierwszej rundzie, co dało mu 10 punktów do klasyfikacji ATP. Tym samym wrocławianin, który we wtorek rozpocznie występ w turnieju w Budapeszcie, utrzymał pozycję z poprzedniego notowania. Drugą rakietą Polski pozostaje Kamil Majchrzak, który po półfinale w chińskim Anningu awansował na rekordowe 121. miejsce.

Fotel lidera do końca tegorocznego sezonu na mączce należeć będzie do Novaka Dżokovicia. Serb, który pożegnał się w tym roku z kortami Monte Carlo Country Clubu po meczu półfinałowym, zwiększył przewagę nad byłym mistrzem monakijskiej imprezy, Rafaelem Nadalem. Rekordowe, dwunaste miejsce, zajmuje od dziś tegoroczny mistrz Monte Carlo Rolex Masters – Fabio Fognini.

W czołowej dziesiatce doszło do jednej roszady. Miejscami zamienili się Kevin Anderson i Kei Nishikori. Od dzisiaj zawodnik z RPA jest szóstą rakietą świata, natomiast Japończyk siódmą.