Ranking ITF. Ogromny awans Weroniki Baszak

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Weronika Baszak awansowała aż o 33 pozycje w najnowszym rankingu ITF dziewcząt i zajmuje w nim 11. miejsce. To oczywiście efekt doskonałej postawy w Australian Open. Przypomnijmy, że wrocławianka zagrała w finale prestiżowej imprezy.

Za naszą reprezentantką niezwykle udany tydzień. W Melbourne grała jak z nut i pokonała aż pięć przeciwniczek. Zatrzymała się dopiero w finale, w którym uległa Andorce Victorii Jimenez Kasintsevej. Tenisistka z jednego z najmniejszych państw świata awansowała na drugie miejsce w rankingu ITF. Z kolei Baszak przesunęła się z 44. na 11. pozycję. To największy awans spośród juniorek mieszczących się w pierwszej pięćdziesiątce rankingu!

W rankingu chłopców pnie się natomiast Mikołaj Lorens. Finalista gry podwójnej z Melbourne awansował o pięć pozycji i jest obecnie 28. juniorem na świecie. Jeszcze lepiej wiedzie się jego partnerowi Karlisowi Ozolinsowi. Łotysz przebojem wszedł do pierwszej dziesiątki i zajmuje lokatę numer 6.

Liderami obydwu rankingów do lat 18 są reprezentanci Francji. Dziewczętom przewodzi Diane Parry, a chłopcom Harold Mayot.