Ranking WTA. Iga Świątek sąsiaduje z Venus Williams

/ Szymon Adamski , źródło: własne , foto: AFP

W najnowszym rankingu WTA Iga Świątek awansowała na 56. miejsce i znajduje się tuż za plecami Venus Williams. Pierwszą rakietą Polski pozostała Magda Linette, która utrzymała 43. pozycję. 

W czołowej setce rankingu WTA nie doszło do dużych przetasowań. Najwięcej zyskała Jessica Pegula, która niespodziewanie dotarła do finału w Auckland. Zdobyte punkty pozwoliły jej awansować z 82. na 64. miejsce. Na drugim biegunie znalazła się natomiast Aliaksandra Sasnowicz. Białorusinka spadła z 69. na 99. pozycję. U najlepszych polskich zawodniczek zmiany były niewielkie, albo wcale ich nie było. Drugi przypadek dotyczy Magdy Linette, która utrzymała 43. pozycję. Z kolei Iga Świątek przeskoczyła o trzy miejsca do góry z 59. lokaty. Przed nią plejada gwiazd: Venus Williams, Carla Suarez Navarro i Swietłana Kuzniecowa.

Jak wygląda sytuacja naszych pozostałych reprezentantek, przebywających obecnie w Australii? Katarzyna Kawa wciąż zajmuje 125. miejsce. Pozycja numer 186 należy do Magdaleny Fręch, która tym razem przesunęła się do góry tylko o jedno oczko, bowiem punkty za zwycięstwo w ITF-ie w Bendigo zostaną jej doliczone dopiero za tydzień. Piątą rakietą Polski jest 215. na świecie Maja Chwalińska (awans o jedno miejsce), a szóstą Urszula Radwańska sklasyfikowana trzy pozycje niżej (awans o dwa miejsca).

W czołowej dziesiątce doszło do trzech roszad. Naomi Osaka awansowała kosztem Simony Halep z 4. na 3. miejsce. Tym samym przed Japonką znalazły się tylko liderka Ashleigh Barty i wiceliderka Karolina Pliszkova. Do góry powędrowały też Belinda Bencic (z 8. na 7. miejsce) i Serena Williams (z 10. na 9. miejsce), na czym straciły odpowiednio Petra Kvitova i Kiki Bertens.