Ranking WTA. Iga Świątek umocniła pozycję

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek umocniła się na pozycji liderki rankingu WTA. Jest to efekt wygranego przez Polkę turnieju w Stuttgarcie. Przewaga raszynianka nad debiutującą na pozycji wiceliderki Paulą Badosą wynosi ponad 2000 punktów.

Najlepsza polska tenisistka pozostaje niepokonana od 23 spotkań. W niedzielę pokonując Arynę Sabalenkę zdobyła tytuł mistrzowski w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie i jest to czwarta wygrana impreza z rzędu mistrzyni Roland Garros 2020. Za triumf w turnieju, którego sponsorem tytularnym jest firma Porsche, Polka otrzymała 470 punktów rankingowych.

W tej chwili raszynianka ma 7181 „oczek” i jest to więcej o 2136 punktów od Pauli Badosy, która dzięki awansowi do półfinału imprezy rozgrywanej w Porsche Arena, w poniedziałek zadebiutowała na pozycji wiceliderki rankingu. Hiszpanka w zestawieniu najlepszych tenisistek świata zamieniła się miejscami z Barborą Krejcikovą.

Oprócz Igi Świątek w minionym tygodniu o punkty rankingowe walczyła również druga rakieta Polski. Magda Linette na pierwszej rundzie zakończyła rywalizację podczas turnieju WTA 250 w Stambule. Taki wynik sprawił, że poznanianka przesunęła się w rankingu o jedną pozycję w górę i jest 56. tenisistką świata.