Ranking WTA. Iga Świątek umocniła się na pozycji liderki rankingu, zmiana za plecami Polki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek umocniła się na pozycji liderki rankingu WTA. Z kolei tuż za plecami Polki doszło do istotnej zmiany. Zmieniły się również pozycje dwóch pozostałych polski tenisistek sklasyfikowanych w top 100 zestawienia najlepszych tenisistek świata.

Za nami Roland Garros 2024. Na paryskich kortach po raz czwarty w karierze triumfowała Iga Świątek. Tym samym Polka zachowała dwa tysiące punktów rankingowych, które otrzymuje zwyciężczyni. Tuż za plecami naszej reprezentantki nie ma już Aryny Sabalenki. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa z tegoroczną rywalizacją w stolicy Francji pożegnała się na etapie 1/4 finału. To sprawiło, że tenisistka z Mińska spadła na trzecią lokatę, a wyprzedziła ją Coco Gauff.

Największy awans w rankingu stał się udziałem dwóch tenisistek. Finałowa rywalki Igi Świątek Jasmine Paolini przesunęła się w zestawieniu najlepszych tenisistek świata o osiem pozycji i jest obecnie siódmą rakietą świata. Również najwyższe miejsce w karierze zajmuje Mirra Andriejewa. Siedemnastoletnia półfinalistka Roland Garros 2024 awansowała o piętnaście „oczek” na miejsce 23.

Zmieniły się również miejsca dwóch pozostałych Polek notowanych w czołowej setce zestawienia najlepszych tenisistek świata. Magda Linette mimo pożegnania się z Paryżem po meczu pierwszej rundy, zanotowała awans w rankingu o dwie pozycje i obecnie zajmuje miejsce 42. Z kolei Magdalena Fręch porażkę w meczu otwarcia paryskiego szlema „przypłaciła” spadkiem w zestawieniu o trzy lokaty, na pozycję 52.