Ranking WTA. Iga Świątek utrzymuje bezpieczną przewagę nad rywalkami, bez zmian w TOP10

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

W rankingu WTA niekwestionowaną liderką wciąż jest Iga Świątek. Polska tenisistka ma prawie 4500 punktów przewagi nad drugą Aryną Sabalenką. Tym razem nie doszło do żadnych zmian w TOP10.

Iga Świątek rozpoczęła właśnie 49. tydzień panowania w kobiecym tenisie. Polka wciąż utrzymuje pierwszą pozycję, a co więcej — jej przewaga nad resztą stawki jest nieustannie bardzo duża. W tej chwili druga w zestawieniu Aryna Sabalenka traci do naszej tenisistki dokładnie 4485 punktów.

Pozostałe Polki klasyfikowane w rankingu WTA również pozostały na swoich miejscach bądź zanotowały nieznaczne awanse lub spadki. Magda Linette jest 21. tenisistką globu, Magdalena Fręch 106., Katarzyna Kawa 235., Maja Chwalińska 238., Weronika Falkowska 247., a Urszula Radwańska 343.

Warto też odnotować, iż tym razem w rankingu WTA nie doszło do żadnych zmian w TOP10. Dodatkowo należy też wspomnieć, że w drugiej dziesiątce zestawienia także wszystkie tenisistki utrzymały swoje dotychczasowe pozycje. Życiowy wynik zanotowała natomiast Marta Kostiuk, triumfatorka turnieju w Austin. Ukraina została sklasyfikowana na 40. miejscu. Donna Vekić, zwyciężczyni innego turnieju rozgrywanego w poprzednim tygodniu — w Monterrey — awansowała z 31. na 23. pozycję.