Ranking WTA. Iga Świątek wraca na drugie miejsce

/ Marek Golba , źródło: opr. własne, foto: East News

W najnowszym rankingu WTA doszło do kilku zmian w czołowej dziesiątce. Co najważniejsze, Iga Świątek, zwyciężczyni turnieju w Cincinnati, wyprzedziła Coco Gauff i wróciła na drugie miejsce.

Polka pokonała w finale Jasmine Paolini 7:5, 6:4 i zdobyła pierwszy tytuł w karierze w stanie Ohio. Za zwycięstwo zainkasowała 1000 punktów do rankingu WTA i dzięki temu wyprzedziła Coco Gauff o niecałe 100 punktów. Włoszka przesunęła się o jedno miejsce i jest obecnie na 8. pozycji. Na dalszych miejscach spory skok zanotowała Weronika Kudermietowa, półfinalistka tego turnieju. Rosjanka przesunęła się na 26. miejsce i zapewniła sobie rozstawienie w US Open.

Iga Świątek goni Arynę Sabalenkę w rankingu WTA Race, obejmującym wyniki tylko z tego sezonu. Liderka rankingu odpadła w ćwierćfinale po porażce z Jeleną Rybakiną i ma tylko 507 punktów przewagi nad polską tenisistką. Jedyną zmianą w czołówce był awans Kazaszki, która wyprzedziła Jessicę Pegulę i obecnie zajmuje siódme miejsce.

Jeśli chodzi o miejsca pozostałych Polek, awans zanotowała Magda Linette, która odpadła w czwartej rundzie i przesunęła się z 40. na 36. pozycję. Magdalena Fręch spadła o dwa miejsca i jest obecnie 30. Katarzyna Kawa pozostaje na 120. miejscu, Maja Chwalińska jest 177. (awans o trzy pozycje), a Linda Klimovicova – 188 (bez zmian).