Ranking WTA. Imponujący awans finalistki z Brisbane
Pomimo rozegrania już kilku turniejów w czołówce rankingu WTA nie zaszły żadne zmiany. Nadal prowadzi Aryna Sabalenka przed Igą Świątek i Coco Gauff. Awans na najwyższe miejsce w karierze zanotowała finalistka z Brisbane, Polina Kudermietowa.
21-latka z kwalifikacji dotarła aż do finału turnieju w Brisbane, w którym przegrała z liderką światowego rankingu. Ten wynik dał Polinie awans na 57. miejsce, a więc równo o 50 miejsc w górę. Niewielki awans, bo o siedem pozycji zanotowała mistrzyni z Auckland Clara Tauson, która obecnie jest 41. Do TOP50 wróciła Naomi Osaka. Finalistka imprezy w Auckland jest obecnie 50.
Po dobrym występie w Brisbane nowy życiowy rekord osiągnęła Mirra Andriejewa. 17-latka jest już 15. tenisistą na świecie i na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Do czołowej setki wróciła ćwierćfinalistka z Brisbane, Kimberly Birrell, która obecnie zajmuje 99. miejsce, co stanowi jej najlepszy w karierze wynik, ponieważ w roku 2023 znajdowała się jedną pozycję niżej. Na 109. miejsce, a więc o 17 pozycji wyżej niż dotychczas awansowała również zwyciężczyni turnieju rangi WTA125 w Canberrze, Aoi Ito.
Jeśli chodzi o polskie tenisistki, to poza Świątek swoją pozycję (38) utrzymała Magda Linette. O jedno miejsce awansowała Magdalena Fręch i teraz jest 24. Awans o dwie pozycje zanotowała Maja Chwalińska i obecnie zajmuje 126. miejsce. W TOP300 znajdują się jeszcze Katarzyna Kawa (227), Linda Klimovicova (271) oraz Gina Feistel (296). Poza wyżej wymienionymi tenisistkami w rankingu WTA sklasyfikowanych zostało jeszcze 20 naszych tenisistek.