Ranking WTA. Krejczikova powraca do czołowej dziesiątki

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: WTA, foto: AFP

W najnowszym zestawieniu rankingu WTA doszło do dwóch drobnych korekt w czołowej dziesiątce. Przede wszystkim do tego grona powróciła Barbora Krejczikova. Bardzo duży awans zaliczyła pokonana przez nią w finale w San Diego Sofia Kenin.

Barbora Krejczikova wygrała turniej w San Diego i dzięki temu zanotowała awans o trzy pozycje w rankingu WTA. Tym samym powróciła do grona najlepszych dziesięciu tenisistek świata, wypychając z niego Francuzkę Caroline Garcię. W najlepszej piątce miejscami zamieniły się Jessica Pegula i Jelena Rybakina. Amerykanka jest teraz czwarta, a Kazaszka piąta.

Pokonana przez Krejczikovą w finale Sofia Kenin zanotowała potężny skok. Powróciła do czołowej setki i to z przytupem. Amerykanka ze 101. miejsca przesunęła się na 53. Nie był to jednak największy awans w ramach „setki”. Rodaczka Kenin, Ashlyn Krueger, po triumfie w Osace przeskoczyła 50 pozycji i jest 73. Duży spadek przypadł za to w udziale Katerzinie Siniakovej. Po obsunięciu się o 36 miejsc Czeszka jest 90. Pocieszeniem dla niej może być powrót na najwyższą lokatę wśród deblistek.

Iga Świątek pozostaje oczywiście na drugim miejscu za Aryną Sabalenką. O trzy miejsce spadła Magda Linette, która jest teraz 27. Skromny awans, o jedno miejsce, zanotowała za to Magdalena Fręch i jest dzięki temu 66.