Ranking WTA. Kvitova wróciła na fotel wiceliderki

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Petra Kvitova, po triumfie w Stuttgarcie, awansowała na drugie miejsce w rankingu. Jej rodaczka, Marketa Vondrousova osiągnęła najlepszą lokatę w karierze. Z kolei Katarzyna Kawa zadebiutowała w Top 200.

Petra Kvitova wyprzedziła Simonę Halep i do liderki Naomi Osaki traci już tylko 136 punktów. Gdyby Japoka nie wygrała żadnego meczu w Stuttgarcie, wtedy na czele rankingu byłaby Czeszka. W Top 5 zaszła jeszcze jedna zmiana. Angelique Kerber wyprzedziła Karolinę Pliszkovą i teraz to Niemka jest czwartą tenisistką na świecie.

Wiktoria Azarenka, która w Stuttgarcie dotarła do ćwierćfinału, awansowała w najnowszym zestawieniu o 11 miejsc, co aktualnie daje jej 50. miejsce.

Inny cenny awans zanotowała Marketa Vondrousova. Czeszka osiągnęła finał w Stambule i plasuje się obecnie na 40. pozycji. To jej najwyższa lokata w karierze.

Jeśli chodzi o Polki, to pierwszą rakietą naszego kraju pozostaje Magda Linette. Poznanianka awansowała z 87. na 86. miejsce. Iga Świątek natomiast spadła o dwa oczka i aktualnie zajmuje 95. pozycję. Z kolei Katarzyna Kawa znacznie poprawiła swoją lokatę. Polka awansowała o 25 miejsc i plasuje się na 200. pozycji. Oznacza to, że powinna ona wystąpić w eliminacjach do Roland Garros 2019. Trzecią rakietą Polski pozostaje Magdalena Fręch (163 WTA).
 


Wyniki

NULL